רשומות

יום ראשון, 6 במרץ 2016

סקירת תמצית וניל "לורן אויילס" מדגסקר ברבוןבמתכונים רבים יש צורך להשתמש בתמצית וניל. בדרך כלל, יהיה כתוב, תמצית וניל מאיכות טובה. מהי תמצית וניל מאיכות טובה? ואיך נדע לבחור נכון? אחרי שכולנו התרגלנו לתמצית וניל סינתטי? ובכן, תמצית הוניל של "לורן אויילס" נכנסת בהחלט לקטגורייה הזו של תמצית איכותית. זוהי תמצית וניל אמיתי וטהור המיוצרת בתהליך של השריית מקלות וניל פתוחים בתמיסה המכילה 35% אלכוהול ומים. השריית המקלות לאורך זמן יוצרת נוזל אשר מכיל את התרכובות האורגניות שמכיל הוניל ואת הטעמים הנהדרים שלו.

 


במספר מתכונים שהכנתי לאחרונה כמו אזני המן ומוס מרשמלו- שוקולד השתמשתי בתמצית הוניל של "לורן אויילס". ואין כמו התמצית הזו להשבחת הקינוחים. הארומה שלו נפלאה והוא לא השתלט על הקינוח אלא הותיר רמז קלוש להימצאו שלא ניתן היה להתעלם ממנו. אם תרצו, המרכיב הסודי של המנה שבזכותו מקבלים מחמאות. (המתכון לאזני המן בתוספת תמצית וניל כאן המתכון למוס כאן). ואכן, קיבלתי מחמאות וכולם ביקשו ממני את המתכונים. שיתפתי בתגלית תמצית הוניל של "לורן אויילס"

 


וניל (שנף) הוא צמח ממשפחת הסחלביים שבמשך שנים רבות נחשב כאחד מצמחי התבלין היוקרתיים ביותר על פני הכדור. שואי עולם, מלכים ושליטים חמדו אותו והשולטים בו התעשרו מהסחר. גידולו של הוניל דורש סביבה חמה ולחה שלא נמצאת בשפע בארצנו ולכן בעבר, בהיעדר אופציות טובות יותר, התקבע טעמו של הוניל עם התמצית הסינתטית "בטעם וניל" שכל קשר בינה לבין וניל אמיתי הוא יותר ממקרי בהחלט.

 

מקורו של הוניל במקסיקו, אך כיום רובו של הוניל מיוצר דווקא על אי אשר שוכן במזרחה של אפריקה בשם מדגסקר ומזן הנקרא "מדגסקר-ברבון" על שם האי ואי שכן נוסף. את שמו קיבל הוניל מצורתו, זרעים רבים בתוך מין נרתיק, לכן קיבל את שמו מעיוות של המילה הלטינית לנרתיק (Vagina).

 

לא בכדי גם היום נחשב הוניל לתבלין יקר ויוקרתי במיוחד, גידולו ארוך (3 שנים)ורגיש מאוד.דרוש תהליך מורכב אחרי הקטיפה אשר בסופו קוטן תרמיל הוניל לכרבע מגודלו המקורי ומקבל את הצבע והטעם האופייני שכולנו מכירים ואוהבים.

 

את תמצית (60 מ"ל ו118 מ"ל) הוניל האמיתי של "לורן אויילס" ניתן למצוא ברשתות טיב טעם, עדן טבע מרקט ,רשת אניס, רשת לגעת באוכל, רשת סטופ מרקט, במעדניות ,חנויות מזון מתמחות ובבתי טבע ברחבי הארץ.

משווק בבלעדיות ע"י חברת אימפורט פור יו 09-9580522.  כשר פרווה בהשגחת סטאר K ובאישור הרבנות הראשית לישראל.

                                                     

גילוי נאות: קיבלתי את תמצית הוניל "לורן אויילס" לסקירה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה