רשומות

יום חמישי, 4 ביוני 2020

ספרים חדשים של כותבים ישראלים


ספרים חדשים של כותבים ישראלים- ספרי עיון, ספרי מתנה, ספרי מסע, אוסף משלים ורומן.

ספר מתנה חדש:

נגן את מנגינת חייך מאת שרית אדר

 

"האומץ להיכשל יסיר כל ספק לגבי היכולת להצליח, לכן יש לקחת החלטה ולהעז". כולנו אצנים במרוץ החיים, כולנו רוצים להספיק לעשות עוד דברים, לצבור חוויות, להגשים חלומות, אך מה עושים כשכבר אזלו הכוחות?

 

"נגן את מנגינת חייך" מאת שרית אדר בהוצאת "ספרי ניב" הוא ספר מתנה נפלא, המציע דרך אחרת - התבוננות בחיים לא כמירוץ, אלא כמנגינה שבה אנחנו מכתיבים את הקצב. הספר מכיל משפטי מוטיבציה מעצימים שייתנו לכם בדיוק את זריקת המרץ שאתם זקוקים לה, ולצידם טקסטים מעוררי השראה שיגרמו לכם להתבונן על החיים אחרת.

 

"נגן את מנגינת חייך" הוא ספרה השני של שרית אדר. קדם לו הספר כפתור ה- play של החיים, שבו שיתפה בסיפור חייה ולימדה להתבונן פנימה. בספרה החדש היא ממשיכה להעניק לכם, הקוראים, תובנות והגיגים שיטעינו את מצברי הנשמה שלכם.

"נגן את מנגינת חייך" מאת שרית אדר. הוצאת "ספרי ניב", 66 עמודים. מחיר לצרכן 69 ש"ח, להשיג בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת או באתר ההוצאה  https://nivbook.co.il/.


ספר עיון חדש:

"בואו נדבר כסף" מאת אילנית כהן

המדריך המלא לצעירים


"זה לא החזק ביותר ששורד, גם לא האינטליגנטי ביותר. שורד הוא מי שיודע להתאים את עצמו לשינויים בצורה הטובה ביותר" - צ'ארלס דרווין

 

כסף הוא אחד הדברים הבסיסיים ביותר שיש. אנחנו זקוקים לו על מנת להתקיים. הוא מעניק לנו ביטחון, והוא מאפשר לנו לחיות את החיים שאנחנו רוצים לחיות. אחד ממבחני הבגרות בחיים הוא העצמאות הכלכלית. כולנו שואפים להיות עצמאיים כלכלית ולחיות בחופש כלכלי כדי שנוכל להגשים את חלומותינו.

"בואו נדבר כסף – המדריך המלא לצעירים" מאת אילנית כהן בהוצאת "ספרי ניב" נכתב מתוך הבנה שהחיים השתנו מן הקצה אל הקצה בעשורים האחרונים. כל השינויים הללו קשורים לפיתויים הקיימים סביבנו, לזמינות הכסף, לשוק העבודה וליכולת לחסוך ומשפיעים ישירות על היכולת שלנו להסתדר בעולם.

על מנת להסתדר במציאות של היום, עלינו לקבל ידע, לפתח מיומנויות ולהיות אקטיביים. "בואו נדבר כסף" מתאים לכל מי שרוצה לקבל ידע וכלים בסיסיים שיאפשרו לו לקחת אחריות לנושא הכלכלי וליצור לעצמו את החיים הטובים שהוא רוצה. חוסר בידע גורם פחד. לעומת זאת, רכישת הידע מאפשרת לנו להתגבר על הפחד ולהגשים חלומות.

"המוח האנושי אינו נע מחיפוש תענוג אחד לאחר, אלא מתקווה אחת לאחרת". - סמואל ג'ונסון

 

אילנית כהן: "אני מאמינה שהתקווה האמיתית של כל אחד מאיתנו היא להגשים את החיים שאנחנו בוחרים לעצמנו. הספר הזה יעניק לנו את הכלים לעשות זאת".

 

"בואו נדבר כסף – המדריך המלא לצעירים" מאת אילנית כהן. הוצאת "ספרי ניב", 213 עמודים. מחיר לצרכן 78 ש"ח, להשיג בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת או באתר ההוצאה  https://nivbook.co.il/.


ג'ימי והבבונים 1987 מאת אמיר סרסון

 

"ג'ימי והבבונים 1987" מאת אמיר סרסון בהוצאת "ספרי ניב" הוא סיפור מסע פנימי, נע בין מציאות לבדיה, בין חלום לערות, בין הווה לעבר. מביא את סיפורו של איתן, חייל פשוט המשרת בצנחנים ויחידתו מוקפצת למחנה פליטים חן יונס בתחילת האינתיפאדה הראשונה. המציאות הסיזיפית מעמידה במבחן את ערכיו ואת החינוך שקיבל בבית, בבית הספר ובצבא. בספר תקראו על מסעו הפיזי והנפשי של איתן, שהגיע למצבים שמעולם לא חלם עליהם ועליו לבחור כיצד יתנהג ולעמוד באומץ בהחלטותיו.

 

"מגן הפלסטיק חטף אבנים ללא הפסקה, וקריאות הזעם "יא חייל בן זונה", "בדם ואש נפדה את פלשתין", "אללה ואכבר" ועוד קריאות רבות הדהדו בכל המחנה. "כולם לעמוד ולא לזוז!" צעק יורם. הייתי משותק. הדבר היחיד שרציתי לעשות באותו הרגע היה להסתובב ולתחוב את הראש בבטן של אבא שלי ולהיעלם בה, כמו ביום שבו ביקרנו בילדותי בספארי, ואל כלוב הבבונים הוכנס ג'ימי, בבון זר שהובא כל הדרך מלונדון, והותקף. אלא שעכשיו לא הייתי ילד קטן העומד מחוץ לכלוב, צמוד לגופו של אבי ומביט על חבורת הקופים הרבים שתקפו את הזר, זה אני שהייתי בכלוב. כך בדיוק הרגשתי במרכז מחנה הפליטים, כשעמדתי עם אלת העץ ומגן הפלסטיק בשורה עם חבריי ומולנו ערבים עם אבנים וסלעים, וכולם ממתינים לרגע בו תינתן הפקודה, והעימות יגיע לשלב ההתנגשות פנים מול פנים." (מתוך הספר)

 

אמיר סרסון,  בן 52 גרוש ואבא לשלושה ילדים. שירת בצנחנים בין השנים 1989-1986. משלב עבודת כפיים ויצירתיות בתור גנן ודמיון ורוח בתור סופר. איש של אנשים, חבר טוב, סקרן. "גדלתי בבית בו שומרים את הדברים בפנים, כך נהוג גם בחברה הצבאית. פרסומו של ספר זה הוא מבחינתי שבירת הקוד האישי והציבורי עליו התחנכתי והוא מוקדש באהבה לכל חיילי צה"ל באשר הם. מי ייתן ויהיו לנו ימים של שקט".

 

"ג'ימי והבבונים 1987" מאת אמיר סרסון. הוצאת "ספרי ניב", 473 עמודים. מחיר לצרכן 92 ש"ח, להשיג בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת או באתר ההוצאה  https://nivbook.co.il/.


חוכמת החמורים מאת תמיר אברהם

אוסף משלים לכל המשפחה


"חוכמת החמורים – אוסף משלים לכל המשפחה" מאת תמיר אברהם, בהוצאת "ספרי ניב", הוא אוסף משלים מקסים בשלל נושאים המוכרים לכולנו מחיי היומיום. לכל משל נלווה נמשל, ושני החלקים כתובים בחריזה מלאה המשלבת משחקי מילים שנונים אשר הופכים את הקריאה לחוויה משעשעת.

המסרים המועברים דרך המשלים בעלי ערך רב ומאפשרים לקוראים בגילים שונים לקחת את הסיפורים למקום האישי שלהם ולהפיק מהם רבות.

בָּאָמָּנוּת, בָּאַהֲבָה
וּבְחִפּוּשׂ מִשְׂרָה טוֹבָה
חָשׁוּב לִזְכֹּר בְּכָל שָׁלָב
שֶׁלֹּא כָּל הַנּוֹצֵץ זָהָב.
כְּכָל שֶׁהַמִּבְחָר גָּדוֹל,
דָּבָר יָקָר הוֹפֵךְ לְזוֹל.
מֵרֹב שֶׁיֵּשׁ הַרְבֵּה כָּל כָּךְ
אַף אֶחָד לֹא מָעֳרָךְ.
יֵשׁ מִין זִלְזוּל,
תְּחוּשַׁת בִּטּוּל,
בִּקָּרְתִּיּוּת כֹּה אַדִּירָה
וְתַחְלוּפָה דֵּי מְהִירָה,
אִם מְחַפְּשִׂים אֶת הַמֻּשְׁלָם
כְּשֶׁיֵּשׁ הַרְבֵּה דָּגִים בַּיָּם. (משל מתוך הספר)


תמיר אברהם, מהנדס חשמל ואלקטרוניקה המתגורר בנתניה, בעל ידע נרחב במקצועו ובתחומים מגוונים אחרים, כגון תִכנות, בלשנות וטיפול בעיסוי. מגיל צעיר נהג להתנדב רבות בסוכנות היהודית ובאגודה למען החייל מִטעמים ציוניים אשר עליהם גדל.

"חוכמת החמורים – אוסף משלים לכל המשפחה" מאת תמיר אברהם. הוצאת "ספרי ניב", 116 עמודים. מחיר לצרכן 68 ש"ח, להשיג בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת או באתר ההוצאה  https://nivbook.co.il/.


"ואז בחרתי בי" מאת סיגל יצחק

 

"ואז בחרתי בי" מאת סיגל יצחק בהוצאת "ספרי ניב" הוא יומן מסע של חולת סרטן השד בת 49 , נשואה ואימא לשלושה ילדים, שמתאר ברגישות ובעוצמה רבה את התהליך מיום גילוי המחלה עד להחלמה. משפחה, חברים וגם אנשים זרים מצטרפים למסע ולוקחים חלק בשגרת היום, הספר מתאר התמודדות אמיצה, פחדים, כעסים, תסכול, אושר וכוחות רבים. זה סיפור על בחירה, קשיים, נחישות ובעיקר על אמונה.

 

"הן יוצאות מהחדר ואני לבד, מסתכלת על התקרה, שמלאה בציפורים, ואני מתחילה לספור: אחת, שתיים שלוש... ואז נשמע: "לא לנשום". אני עוצרת נשימה ובוכה, הדמעות יורדות לי בלי שליטה. "תנשמי". ושוב: "לא לנשום", ושוב:  "תנשמי". ואז: "סיימנו, לא לזוז". אני קמה, מתלבשת ומורחת קרם על השד למנוע כוויות. עשר דקות בתוך החדר עברו לי כמו שעה, ומחר שוב אהיה כאן. אני בורחת לרכב ובוכה בוכה, והבכי חנוק. אני יושבת ברכב ולא מניעה, ומישהו מצפצף: "את יוצאת?" הוא רוצה חניה, ואני מנידה ראשי לשלילה וממשיכה לשבת. הרעד לא פוסק, עדיין לא הפנמתי שעברתי עכשיו הקרנה ראשונה." (מתוך הספר)

 

סיגל יצחק, נשואה ואמא לשלושה ילדים, עקרת בית, גרה בפתח תקוה. מאובחנת ב-  r.a  ובסרטן השד. בעלת בלוג בפייסבוק. "ואז בחרתי בי" הוא ספרה הראשון.

 

"ואז בחרתי בי" מאת סיגל יצחק. הוצאת "ספרי ניב", 136 עמודים. מחיר לצרכן 68 ש"ח, להשיג בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת או באתר ההוצאה  https://nivbook.co.il/.


שלושה סיפורים, צימוק ושלוש הזיות מאת אלי אבימזר עוזרי


 

"שלושה סיפורים, צימוק ושלוש הזיות" מאת אלי אבימזר עוזרי בהוצאת ספרי ניב, הוא רומן מרתק, הכולל בין השאר, סיפורי אהבה סוערים ומשעשעים מאוד. אחד מהם מתאר את סצנת חיי הלילה של תל אביב, על הסמים, הבילויים והחוויות יוצאות הדופן בברים ובמועדונים. 

הספר מכיל אוסף של סיפורים וקטעים מיוחדים שבכולם המספר הוא מעין אנטי גיבור, שנמצא בסיכון גבוה של חידלון ואפסיות. מגחך ומלעיז בסרקזם על עצמו, מגולל בגוף ראשון סיפורים קטנים, תרחישים, הזיות מוזרות וסיטואציות גרוטסקיות בהם הוא עובר כשהוא נקלע למבוכים ולהסתבכויות מסוכנות לחופש ולחירות שלו. תודות להברקה שהייתה תמיד במאגר התושיות שלו, הוא נחלץ מהם ממש ברגע אחרון, לפני נפילה שממנה אין התאוששות וחזרה.

הגיבורה בסיפור הראשון היא השכנה מלמטה אותה פגש המחבר בחדר המדרגות. בסיפור השני  צולל המחבר לתוך סצנות סמים מדהימות. הסיפור השלישי מתאר הרפתקת אהבה שקופה שאין בה תכלית או מטרה, אלא פשוט מתקיימת ומסופרת ממבטו של צעיר הרפתקן, בוגדני שיודע לאהוב ולהעניק  לאהובותיו תחושה של אושר שנחרט במוחן לנצח. 

הספר הוא סוג של מחווה לתל אביב של שנות השבעים, על המוסדות התרבותיים שלה כמו "כסית", עם ניחוח נוסטלגי חמוץ-מתוק לתקופה שכבר לא תחזור. 

אלי אבימזר עוזרי (73) גרוש ואב לשתי בנות. נולד וגדל ברעננה וכיום תושב כפר סבא. "שלושה סיפורים, צימוק ושלוש הזיות" הוא ספרו השלישי. ספריו הקודמים הם שני ספרי שירה: "ספיץ" ו"סתרי ראי".

אלי מספר על עצמו: "כנער התחלתי לכתוב, נהניתי ולא הפסקתי עד לפני כשלושים שנים. בין לבין - צבא, נישואין, הישגים: שתי בנות, גירושין. עובד בפרך, נשבר, סוגר מפעל חיים ויוצא לכבוש את קנדה, את צפון ארצות הברית ואת החוף המערבי עד סן דייגו על אופנוע 1000 סמ"ק. חוזר לארץ. "קורע את התחת" במלחמת הישרדות בלתי פוסקת. מתמכר לעבודה ומוגדר כ"וורקהוליק" במובן חיובי, אך עם אלכוהול בדם, מהמר ושורף שטרות וגם גשרים. מתרושש עד גיל 70. פורש מעבודה, פורש מאלכוהול, פורש מהימורים, מגלה את הסרטן בערמונית. בדו-קרב אכזרי שותת כימותרפיה אני מנצח ומביס אותו, ועל גווייתו אני חוזר אל הכתיבה וכותב את מעלליי. 

"וכשכך אני מרגיש - נקי מאלכוהול, נקי מהימורים, נקי מסרטן - אני רותם את עצמי לעבודה על כתביי הישנים שזנחתי לפני 30 שנה והעליתי מגנזך השכחה. תחושה של שיבה מהיעדרות של 30 שנה חזרה אל ילדיי הרוחניים. הסיפורים, השירים והמחזות שנולדו בשנות היצירה והכתיבה הספרותית. הגיע הזמן להאיר את דרכם ליעדם. שנת 2020 גיל 73 - מוציא את "שלושה סיפורים, צימוק ושלוש הזיות" - ספרי הראשון מאז שובי לכתיבה, ספרי השלישי מאז ומעולם!".

"שלושה סיפורים, צימוק ושלוש הזיות" מאת אלי אבימזר עוזרי. הוצאת "ספרי ניב", 126 עמודים. מחיר לצרכן 74 ש"ח, להשיג כספר מודפס או דיגיטלי בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת או באתר ההוצאה  https://nivbook.co.il/.  


ספר מתנה חדש:

"מגילת הסתר" מאת ד"ר נורית צדרבוים

 

"מגילת הסתר" מאת ד"ר נורית צדרבוים, בהוצאה משותפת "נוריתארט" ו"ספרי ניב", מתכתב עם מגילת אסתר מהדהד אליו ומנהל אתו סוג של שיח. מגילת הסתר, היא למעשה גרסה פרשנית - היתולית - עכשווית - למגילת אסתר. כאשר הנחת היסוד של המחברת היא, שמגילת אסתר היא מגילה שיש בה הרבה מן ההסתר. הגלוי נושא עמו את הסמוי וחובק אותו בין קפליו ודפיו. המחברת מנסה בדרך שנונה והיתולית אך גם רבת משמעות, לחשוף את הסודות המקופלים במגילה עצמה. 

תוך כדי חשיפת הסודות המחברת מנסה להטמיע את דעתה האישית ואת הלך המחשבה שלה, על נשים, מגדר, היסטוריה, העם היהודי, שלטון, תככים, מערכות יחסים ועוד.

הספר כתוב בצורה היתולית, עם הערות ביניים פנימיות שנושקות למאורעות היסטוריים בעם היהודי, ובאמצעות הלשון, מהדהדות לאווירה המקראית. 

הספר "מגילת הסתר" מנסה לחשוף את המגילה, בבחינת המגילה מגלה, ובו בזמן להיצמד לסיפור המקורי. מאחר ומדובר במגילה שכל עניינה פורים, הספר רואה את עצמו כעוד סוג של מסיכה מחד, ומאידך כספר שדווקא מסיר את המסיכה.

בתוך ההגשה הלשונית שהיא גם ספרותית ומוגשת בחריזה, מציגה המחברת שאלות עקרוניות שמעוררות חשיבה ומאפשרות דיון והעמקה.

הספר מתאים לכל המשפחה, לכל אחד שרוצה להרחיב את הדעת ולדעת קצת יותר על המגילה, על אדם, על עם ועל ההיסטוריה.

בספר משולבים כמה ציורים שגם הם פרי מכחולה של המחברת, כאשר אלה אינם בבחינת איור, אלה עוד צורת מבע וביטוי, המצטרפים לאווירה הכללית של המגילה

ד"ר נורית צדרבוים, יוצרת וחוקרת רב תחומית, אמנית חזותית, סופרת/ משוררת, חוקרת, אוצרת, מרצה, מסאית ויועצת אמנות. מנהלת סטודיו פרטי ליצירה ומחקר והדרכה. מרצה במכללה האקדמית  לחברה ואמנויות, ובמכללת וינגייט במסלול הכשרת מטפלים באמנות. מציגה בתערוכות אמנות, ואוצרת.

ספריה הקודמים: בקטגוריה שירה ואמנות – 'שאון של חול מתקתק בַּשקט', 'כאן ציור', 'כולם היום פניי', 'דיוקן בשירת האגם הגווע', 'מעשה באישה נעלה נעלה נעלה'. בתחום העיון והמחקר: שלושה בפרדס היצירה, self-portraiture – the art of self-research

 

"מגילת הסתר" מאת ד"ר נורית צדרבוים, הוצאה משותפת "נוריתארט" ו"ספרי ניב", 59 עמודים בכריכה קשה. מחיר לצרכן 98 ש"ח, להשיג בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת או בחנות המקוונת של ההוצאה https://nivbook.co.il/ או באתר של נורית www.nuritartroom.com.

 

ספר עיון חדש:

סמים וספורט מאת מוטי בסוק

האם כולם מסוממים ?


"סמים וספורט" מאת מוטי בסוק בהוצאת "ספרי ניב" מתאר באופן מרתק, עם שפע דוגמאות, את מגפת הסמים והחומרים האסורים בספורט במאות ה-20 וה-21, כאשר ברוב ענפי הספורט התחרותיים, חלק גדול מהספורטאים משתמש בסמים כדי לנצח, לשפר הישגים, לשבור שיאים ולזכות בכסף הגדול ובתהילת העולם. 

מגפת הסמים בספורט נפוצה במדינות הגדולות דוגמת ארה"ב, רוסיה, סין, במדינות הבינוניות וגם במדינות העולם השלישי, כמו קניה וג'מייקה. גם בישראל לא מעט ספורטאים חוטאים בחטא הסמים.

הספר מתאר את הניסיונות המועטים מדי והכושלים בדרך כלל של רשויות הספורט בעולם להתמודד עם התופעה.

"סמים וספורט" מתייחס לכל סיפורי הסמים הגדולים, ובהם זה של מלך הטור דה פראנס, לאנס ארמסטרונג, ושל אלוף אולימפיאדת סיאול (1988) בריצת 100 מטר, בן ג'ונסון. הספר מסביר גם מדוע קרל לואיס ופלורנס גריפית-ג'וינר האמריקאים שרדו את כל בדיקות הסמים.

"סמים וספורט" הוא ספרו החמישי של מוטי בסוק, מומחה להיסטוריה של הספורט. ספרו הקודם שיצא השנה, "המשחקים האולימפיים אתונה-טוקיו 2020-1896" מתאר בשפה קולחת, בדרך מעניינת ומרתקת, את התפתחות המשחקים האולימפיים מאז יוון העתיקה (776 לפני הספירה) ועד ימינו, כולל תיאור מפורט של האולימפיאדה הראשונה בזמנים המודרניים, באתונה ב-1896, והתמקדות באולימפיאדות ההיסטוריות של ברלין ב-1936, של רומא ב-1960, מוסקבה ב-1980, לוס אנג'לס ב-1984 ובייג'ינג ב-2008. בסוק פרסם ב- 1978 ספר על תולדות משחקי הגביע העולמי בכדורגל, ב- 1992 ספר על המשחקים האולימפיים וב- 2018 ספר על היסטוריית המונדיאלים. היה עיתונאי ביומון "חדשות הספורט", עורך הספורט ב"כל העיר", כתב מדיני ב"על המשמר" וב"דבר" וכתב-פרשן כלכלי ב"הארץ"/"דה מרקר" במשך 22 שנים.

 

"סמים וספורט" מאת מוטי בסוק. הוצאת "ספרי ניב", 185 עמודים. מחיר לצרכן 88 ש"ח, להשיג בחנויות הספרים ברחבי הארץ או בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת או באתר ההוצאה  https://nivbook.co.il/.

 

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה