רשומות

יום שישי, 19 ביוני 2020

ספרי ילדים חדשים של כותבים ישראליםחמישה ספרי ילדים עכשוויים של כותבים ישראלים. נירית אברהמי כותבת על דוקי הדרקון שלומד להירגע. ג'ולי לסרי כותבת על שלומי שעולה לכתה א'. שי יצחק- הלוי כותב על רגשותיהם של החיות. חנן אבזיז עם אוסף סיפורי תובנה ושיר שאנס עם ספר אקטואלי העוסק במסכה של רונה

דרוקי הדרקון לומד להרגע מאת נירית אברהמי


דְּרוּקִי אָהַב לָלֶכֶת לְבֵית הַסֵּפֶר,
אֲבָל כְּשֶׁרָצָה לְשַׂחֵק עִם חֲבֵרִים, קָרָה דָּבָר מוּזָר ...
הַחֲבֵרִים בָּרְחוּ מִמֶּנּוּ אַחֲרֵי זְמַן קָצָר.

"דרוקי הדרקון לומד להרגע" מאת נירית אברהמי הוא ספר ילדים העוסק בשני נושאים חשובים ו"מדוברים": ויסות רגשי וכישורים חברתיים ועל הקשר בין שניהם. נושאים אלו מעסיקים הורים, אנשי חינוך וטיפול בשנים האחרונות.
הרבה פעמים כאשר אנו מבחינים בקושי חברתי אצל ילד תהיה לו לרוב גם בעיה בויסות רגשי.  לכולנו ישנה את מערכת ה- safe and social "חברתי והבטוח". כשאנו מרגישים מוגנים ובטוחים, אנו נמצאים במצב של איזון רגשי ולכן גם במצב של חברתיות. לעומת זאת, כשאנו במצב עוררות (עצובים/כועסים/פוחדים) אנו למעשה עוברים למצב הישרדותי, שבו נשתמש בבנ"ק התגובות ההישרדותיות שלנו (אנו בורחים/נלחמים או קופאים), במצב כזה אנו יוצאים מוויסות רגשי ולמעשה גם איננו חברתיים.
המערכת החברתית ופיתוח הכישורים החברתיים של ילדים שאינם מאוזנים באופן תדיר נפגמת, לכן השאיפה היא שהילד יהיה רוב הזמן במצב של "חברותי ובטוח". כך הוא יוצר קשרים חברתיים באופן מיטבי ואף משמר אותם.
גיבור העלילה הוא דרוקי הדרקון שאינו מווסת רגשית, הכול הולך לו הפוך ממה שהתכוון. כשהוא שמח, עצוב, כועס או פוחד, הוא מגזים בעוצמת הרגשות ולא שולט בתגובותיו. הדבר מקשה עליו בבית הספר, בבית ועם חברים.
לבסוף דרוקי הדרקון לומד בעזרתן של חסידה וציפורת איך להכיר את רגשותיו ולא פחות חשוב - כיצד לשלוט בהם ובהתנהגותו. 
בספר כלים שימושיים ליצירת ויסות רגשי, בהם תקראו על דרכים איך לבצע נשימה סערפתית, איך לתרגל עם ילדים, ותקראו גם הנחיות להורים שכתבה נירית.
לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים, הנפלאים והססגוניים של עוזי בנימין שמאיר בשלל צבעים את הסיפור ומוסיף לייחודיות שלו.
נירית אברהמי היא יועצת חינוכית זה כעשרים שנה ((M.A, פסיכותרפיסטית ומטפלת בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית (CBT). מומחית בגיל הרך ועובדת בעיקר עם ילדים ובני נוער. הוציאה ערכת קלפים טיפוליים הקרויה "בדרך הביתה", שבה שילבה את הידע הרב שלה בפסיכולוגיה ובטיפול עם אהבתה לצילום.
"דרוקי הדרקון לומד להרגע" מאת נירית אברהמי. איורים: עוזי בנימין. הוצאת "ספרי ניב", 31 עמודים. מחיר לצרכן 68 ש"ח, להשיג בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת או באתר ההוצאה  https://nivbook.co.il/.

שלומי עולה לכיתה א' מאת ג'ולי לסרי"שלומי עולה לכיתה א" מאת ג'ולי לסרי הוא ספר ילדים המביא את סיפורו של הילד שלומי. בעוד שבוע הוא יתחיל ללמוד בכיתה א'. הוא מתרגש מאוד ומחכה בקוצר רוח ליום הראשון בבית הספר. אך אימא של שלומי - חוששת... רוצים לדעת מדוע?
כי שלומי ילד מפוזר, הוא לא אוסף את הצעצועים כשהוא מסיים לשחק. שלומי אינו מקפיד לצחצח את שיניו בבוקר ובערב לפני השינה. שלומי מתעורר מאוחר בבוקר...

ושלומי מתווכח עם אימא ולא מוכן ללבוש את הבגדים שהכינה לו על הכיסא. במשך כל השבוע חשבה אימא איך תוכל לעזור לשלומי להתארגן ולהיות תלמיד טוב בכיתה א'.

חשבה וחשבה והנה צץ במוחה רעיון... על איזה רעיון חשבה אימא? כיצד רעיון זה סייע לשלומי בכיתה א? פתחו את הספר וגלו.

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים והססגוניים של אביטל אלתר שמאירה בשלל צבעים את הסיפור ומוסיפה לייחודיות שלו.

ג'ולי לסרי מחנכת לגיל הרך (40 שנים( מדריכה פדגוגית במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי. בעלת תואר שני בלמידה והוראה. אמא לשלושה ילדים וסבתא לארבעה נכדים. "שלומי עולה לכיתה א'" הוא ספרה הראשון.

"שלומי עולה לכיתה א" מאת ג'ולי לסרי. איורים: אביטל אלתר. הוצאת "ספרי ניב", 23 עמודים. מחיר לצרכן 64 ש"ח, להשיג בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת או באתר ההוצאה  https://nivbook.co.il/.


מה החיות מרגישות מאת שי יצחק-הלויבעלי החיים מקיפים אותנו והופכים את עולמנו למקום יפה ואוהב. יש באפשרותנו לגמול להם על כך באהבה וללמוד עליהם ממקום חומל ועוטף.


"מה החיות מרגישות" מאת שי יצחק-הלוי הוא ספר ילדים מקסים המציג את בעלי החיים ואת תכונותיהם מזווית חדשה, המתעמתת עם הדעות הקדומות הרווחות ומבקרת אותן.

הַיוֹּם בְּבֵית הַסֵּפֶר לָמַדְנו עַל חַיוֹּת, אַך הַמּוֹרָה סִפְּרָה לאֹ מְעַט שְׁטויּוֹת. אָז הִצְבַּעְתִּי בְּניִמוסּ והְֵעַרְתִּי לַמּוֹרָה, שֶׁהִיא לאֹ מַמָּשׁ צוֹדֶקֶת בְּכָל מָה שֶׁאָמְרָה. (מתוך הספר)

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים והיפים של דריה סינה שמאירה בשלל צבעים את הסיפור ומוסיפה לייחודיות שלו.

מה החיות מרגישות הוא ספרו הראשון של שי יצחק-הלוי, פעיל לזכויות בעלי חיים ובעל ניסיון בעבודה עם ילדים. את אהבתו לבעלי החיים ואת הידע שלו עליהם הוא בוחר להעביר לדור הבא מתוך שאיפה לפתח חשיבה ביקורתית אצל הדור הצעיר, להמשיך להעצים ולטפח את החמלה כלפי בעלי החיים ולייצר בסיס שופע לכל יצורי כדור הארץ.

"מה החיות מרגישות" מאת שי יצחק-הלוי. איורים: דריה סינה. הוצאת "ספרי ניב", עמודים לא ממוספרים. מחיר לצרכן 65 ש"ח, להשיג בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת או באתר ההוצאה  https://nivbook.co.il/.


ספר מתנה חדש:
"10 מגיל עשר" מאת חנן אבזיזילדים צריכים אהבה, אמונה ובטחון כדי לגרום להם לאהוב את עצמם ואת סביבתם. תפקיד המבוגרים להאמין בהם ובדרכם הייחודית להגשים את עצמם ואת חלומותיהם.
"10 מגיל עשר" מאת חנן אבזיז הוא ספר מתנה מקסים הכולל אוסף סיפורי תובנות על זיכרונות, אהבה, נתינה, קבלה ואמונה.
תיקראו על זיכרונות, על זמנים אחרים לפני עידן ההייטק והאינטרנט שבו
ילדים שיחקו בחוץ, מבוגרים נסעו באוטובוסים, למעטים היו מכוניות, ולא היו סופרים, רק מכולות וקיוסקים. כולם היו חברים, השכנים היו משפחה, הכל היה תמים. אלה סיפורים מהחיים עם מוסר השכל שבסופם פתגם כערך מוסף  הממחיש חוכמה ואת האחווה המופלאה של מה שהיה אז.

הספר "10 מגיל עשר" מתאים לקריאה לכולם.

"כָּל יֶלֶד הוּא יְקוּם. תְּנוּ לוֹ לָקוּם כְּשֶׁיִּרְצֶה לָקוּם." (מתוך הספר)

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים של עוזי בנימין.

חנן אבזיז - קואוצ׳ר, גנן, מעצב גינות, מלחין, כותב סיפורים, שירים ושר אותם. אבא למעיין, בן ושיר. סבא לאורי וירין. "10 מגיל עשר" הוא ספרו הראשון.

"10 מגיל עשר" מאת חנן אבזיז. איורים: עוזי בנימין. הוצאת "ספרי ניב", 39 עמודים. מחיר לצרכן 60 ש"ח, מנוקד. להשיג בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת או באתר ההוצאה  https://nivbook.co.il/.


המסכה של רונה מאת שיר שאנס"המסכה של רונה" מאת שיר שאנס הוא ספר ילדים אקטואלי לימים אלה. הוא מסייע לילדנו הקטנים להבין מהו נגיף קורונה, ובעזרתו הם לומדים על חשיבות השמירה על ההיגיינה ושטיפת הידיים לשם המאבק בו.

רונה קמה בבוקר ומגלה שהיום לא הולכים לגן בגלל נגיף קורונה. אמא מנסה להסביר לה על הנגיף המסתובב בינינו ועל משמעותו. במהלך הסיפור רונה מקבלת תשובות ציוריות ומשעשעות על השאלות שמסקרנות אותה: מהו נגיף? היכן הוא נמצא? מהי קורונה? כיצד מתמודדים איתה ואיך נמנעים ממנה?

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים והצבעוניים של יונתן כהן שמאיר בשלל צבעים את הסיפור ומוסיף לייחודיות שלו.

שִׁיר שַׁאנְס, אשת מחשבים שמחוברת מאוד לעולם הילדים, מקדישה את הספר החשוב הזה לכם ולילדיכם . שיר ומאייר הספר, יוֹנָתָן כֹּהֵן, הם חברי ילדות. ספר זה הוא יצירתם הראשונה, והם מקווים להמשיך וליצור יחד

"המסכה של רונה" מאת שיר שאנס. איורים: יונתן כהן. הוצאת "ספרי ניב", 21 עמודים. מחיר לצרכן 64 ש"ח, להשיג בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת או באתר ההוצאה  https://nivbook.co.il/.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה