רשומות

יום חמישי, 25 באוגוסט 2016

לקראת החזרה לגנים ולבית הספר- ד"ר פישר מציע "ראש נקי מדאגות"מי מאיתנו לא חוותה את תופעת הכינים כתוצאה מהדבקות בגן או בבית הספר? כשאני הייתי ילדה אסור היה לדבר על כך. זו הייתה בושה גדולה וחשבו שהמצאות כינים מעידה על בית מלוכלך והורים מזניחים. אני זוכרת את אחות בית ספר נכנסת לבדיקה בכיתות ולפני כל התלמידים בדקה את ראשי הילדים ומי שנמצאו בראשו כינים, נשלח מיד הביתה בלווי מכתב נזיפה. כיום, לשמחתי, המצב שונה לגמרי ויש גם פתרונות קלים וטובים כדי לטפל.
            צילום- יעל האן

חברת ד"ר פישר מציעה מגוון תכשירים למניעה וטיפול בכינמת. באירוע שהתקיים השבוע שמעתי על הפתרונות המוצעים ועל התכשירים למניעה מסדרת סרקל. בסדרה מספר מוצרים ידועים ומוכרים וגם מוצר חדש שיצא לשוק- סרקל ספריי רציף מתיר קשרים.
 
 
 


התכשיר הוא פרי פיתוח חדשני לסירוק קל ונוח עוד יותר, שפותח על מנת לתת להורים מענה נוח, קל ומהיר יותר ולאפשר סירוק קל אך יסודי גם בשעות הבוקר הדוחקות והלחוצות, עת מתעורר הצורך להכין את הילדים לבית הספר תוך זמן קצר. פעולת הסירוק היומיומית מסייעת במניעת כינמת.

סרקל ספריי רציף מיוצר בטכנולוגיה ייחודית ומתקדמת מסוגה, המאפשרת התזה רציפה בכל זווית (360 מעלות) על ידי אוויר בלבד וללא גז בוטאן (גז בישול מתלקח). השימוש הינו קל, נוח ומהיר והתכשיר ידידותי יותר למשתמשים ולסביבה.סרקל ספריי רציף להתרת קשרים הינו בעל פורמולה ייחודית, היפואלרגנית, המכילה תמצית רוזמרין, מרככת את השיער, מקלה על פעולת הסירוק, מתירה קשרים ומעניקה לשיער גמישות ורכות, עם הניחוח המוכר והנפלא של סרקל הנשאר לאורך זמן.

מוצרים נוספים בסדרת סרקל הם סרקל אקטיב, שמפו ומרכך סרקל פורטה שעוזרים בשמירת היגיינת הראש. מדובר על מוצרים שמככבים אצלנו במשפחה. בשמפו ובמרכך משתמשים מדי יום והם נעימים מאד לשימוש, מריחים מצוין ועושים את העבודה.

 

סרקל אקטיב

תכשיר ייחודי ויעיל במיוחד המשמיד כינים וביצי כינים ב-10 דקות בלבד. התכשיר הינו טבעי ונוח. אינו מכיל חומרי הדברה ומורכב מנוסחת פטנט המשלבת 6 שמנים 100% טבעיים- שמן רוזמרין, שמן עץ התה, שמן עץ הנים, שמן גרניום, שמן אנדירובה ושמן הלמון גראס להשמדת כינים וביצי כינים. יעילותו נבדקה מול תכשירים מהמובילים בשוק ותוצאות המחקר הראו הצלחה בהשמדת הכינים וביצי הכינים בעשר דקות בלבד. השימוש פשוט ונוח באמצעות מתז נוח להפעלה, המאפשר פיזור אחיד ויעיל של החומר בכל לחיצה. מכיל קומפלקס ייחודי של סיליקונים לריכוך השיער ולהקלה בהסרת ביצי הכינים בעת סירוק בעזרת מסרק צפוף שיניים.

שמפו ומרכך סרקל פורטה
כפי שכתבתי למעלה, אלו התכשירים שאנו משתמשים בהם והם מצוינים. הם מבוססים על נוסחאות המשלבות ארבע תמציות טבעיות הידועות כמסייעות על היגיינת השיער, השילוב הייחודי של תמציות שמנים אלה המבטיח סירוק קל, ריח נפלא ושמירה מירבית על היגיינת הראש. אלו תמציות יש בתכשיר? תמצית עץ הנים שמקורו במזרח אסיה ובהודו. מכונה עץ הברכה או עץ המרפא בשל סגולותיו הרפואיות, יכולותיו האנטיספטיות וכושר דחיית המזיקים והטפילים. תמצית עץ הקו ואסיה- מופקת מקליפות עצים הגדלים בברזיל ובג'מייקה וידועה כדוחה כינים. תמצית שמן עץ התה- מופק מעצי התה הגדלים באוסטרליה, תכונותיהם האנטיספטיות נודעו ופורסמו בעולם המערבי כבר לפני 200 שנה. תמצית שמן רוזמרין- תמצית טבעית המופקת משיחי הרוזמרין הגדלים בספרד וצרפת , הידועה כדוחה כינים. שילוב ארבעת התמציות בתכשירים לשימוש יומיומי, מבטיח שמירה מירבית על היגיינת הראש.

באירוע אתמול סיפר לנו סם כהן - מנהל השוק המוסדי מוותיקי ד"ר פישר ומומחה בתחום הכינמת. על כיני הראש והפריך כמה מיתוסים. חשבתי שאני יודעת הרבה מאד על כינמת אך סם כהן הצליח לחדש לי.
 

בחנו את עצמכם מה אתם יודעים על כינמת-

 

 • כינת הראש היא חרק טפיל הנמצא על בני אדם בלבד. הכינה נמצאת בעיקר על ראשי ילדים אבל יכולה להימצא גם על ראשי מבוגרים.
 • בזמן הטלת ביצה הכינה מפרישה חומר דביק המצמיד את הביצה לשיערה. לאחר כ- 6-10 ימים מרבית הביצים בוקעות. אילו שלא בקעו לא תתפתחנה לכינים.
 • סימן ההיכר לזיהוי הידבקות הוא הגרד בראש, המתחיל מס' שבועות לאחר ההדבקה עם התרבות הכינים. הגירוד המציק וטורדני נובע מתגובת הגוף שלנו לחומר שהכינה מפרישה בעת מציצת העור באזור הקרקפת.
 • גודל כינה בוגרת הינו כגודל גרגר שומשום – 2-3 מ"מ. יש לה 6 רגליים וצבעה לבן-אפרפר. בעת בדיקה לאיתור הדבקות חשוב לפרוס מגבת בהירה על כתפי הילד כדיי שניתן יהיה לזהות את הכינה לאחר שימוש במסרק צפוף שיניים, ניתן להיעזר גם בזכוכית מגדלת.
 • כינה בוגרת נדרשת למזון כל 3-6 שעות. הנקבה חיה חודש אחד ומטילה כ- 6 ביצים ליום. הביצים בוקעות תוך 6-7 ימים.
 • צבע הביצים החיות דומה לצבע השיער של בן האדם הנגוע, לכן קשה להבחין בהן.

 

מיתוסים:

 • מיתוס: למי שיש כינים הוא כנראה ילד מלוכלך ומוזנח.

לא נכון. הדעה הרווחת היא שכינים נמצאות בראשים מלוכלכים, אך בעבודת מחקר התברר שכינים אוהבות שיער נקי וראש נקי, המאפשר להם לנוע בחופשיות, להיאחז בשיער בקלות רבה יותר ולמצוא את מזונן בקרקפת נקייה.

 

 • מיתוס: כינים קופצות מהראש או מתעופפות באוויר.

לא נכון. כינים זוחלות ועוברות מראש לראש בהליכה מהירה רק באמצעות מגע ישיר בין ראשים. עם זאת, גם מגע ישיר עם כובעים, מסרקים, מצעים, מגבות ומספריים עליהן שערות עם כינים / ביצי כינים עלול להוות מקור להעברת הכינים.

 

 • מיתוס: שיער צבוע מדביר כינים ומונע הידבקות בהן.

לא נכון. יכולת האחיזה של הכינה בשיער צבוע אינה שונה משל שיער רגיל.

 

 • מיתוס: כינים יכולות להעביר מחלות.

לא נכון. לא נמצאו ממצאים לכך שכינים יכולות להדביק בני אדם במחלות. עם זאת, גירוד יתר
של עור הקרקפת עלול לגרום לגירויים ופצעים פתוחים ומכאן לזיהומים.

 

 • מיתוס: כינים אוהבות יותר שיער ארוך.

לא נכון. שיער קצר דווקא מקל על הכינים לנוע על הקרקפת, שהיא המקור למזונן ולכן תספורת קצרה איננה פתרון למניעת הדבקה. נכון לומר שבנות נדבקות לפחות פי שניים מבנים. לא ברור מדוע, אולם ייתכן כי הדבר נובע מנטייתן של הבנות להתקרב יותר זו לזו.

 

 • מיתוס: אפשר להידבק מכינים בעת משחק בחול.

לא נכון. כינת הראש, בשונה מכינת הגוף או הערווה, עוברת רק במגע ישיר מראש לראש  או בין שיירי שיער שנותר על מסרקים, בגדים, מגבות ומצעים.   

 • מיתוס: כינים יכולות לשרוד על המצעים ועל מברשות השיער.

לא נכון. כינים יכולות לשרוד מחוץ לראש זמן קצר בלבד. הן רגישות לשינוי טמפרטורה וזקוקות למנת דם שלא קיימת מחוץ לראש. כל מחזור החיים של הכינה הוא על שיער אדם, וזמן ההישרדות שלה מחוץ לראש מוגבל מאוד. למרות שהדבקה דרך חפצים היא שכיחה פחות, בכל זאת מומלץ לנקות את כל ציוד השיער (לרבות מסרקים ומברשות), מגבות ומצעים. הכינים שורדות על חפצים עד 48 שעות. מומלץ לכבס את המגבות והמצעים בטמפרטורה של 60 מעלות. מה שלא ניתן לרחוץ, אפשר לסגור בשקית פלסטיק למשך שבועיים.

 • מיתוס: בבריכת שחייה יש סיכוי גבוה יותר להידבק.

לא נכון. כינים לא יודעות לשחות. בזמן השהייה בבריכה הן נאחזות חזק בשיער ולכן לא עוברות מראש לראש.

 

 • מיתוס: רק ילדים יכולים להדבק בכינים.

לא נכון. אומנם וילדים סובלים יותר מכינים, אך ניתן להדבק בכל גיל, כל עוד ישנו שיער מספיק ארוך המאפשר לכינה להיתפס בו. הסיבה שילדים סובלים יותר מהתופעה נובעת מכך שהם נמצאים בקרבה פיזית רבה יותר משך שעות היום ומכאן המגע בין הראשים המאפשר את מעבר הכינים.

 

                                    צילום- יעל האן

 

 

 
 

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה