רשומות

יום רביעי, 13 בספטמבר 2023

יש מה לעשות בחגי תשרי וסוכות! הכירו את האטרקציה החדשה "הרפתקה בעכו" משחק מציאות רבודה (AR) לכל המשפחה על חומות עכו העתיקה

מחפשים היכן לבלות בחגי תשרי ובסוכות? יש לי המלצה חמה עבורכם. בקרו בעכו העתיקה, יש לה הרבה מה להציע לכם. החל מחוויית בילוי משפחתית באטרקציה החדשה "הרפתקה בעכו" משחק של מציאות רבודה על חומות עכו ומנהרת אלג'זאר ששופצה לאחרונה ומיועדת למשתתפי המשחק בלבד ועד אולמות האבירים ומדריך אור קולי לילדים- להציל את חבצלת. ובין לבין השוק הנהדר של עכו והקולינריה המצוינת.

"הרפתקה בעכו"המשחק "הרפתקה בעכו" מתאים לכל המשפחה. גם לילדים וגם למבוגרים. משחק כייפי וחוויתי הלוקח אותנו לעבר. לתקופה של נפוליאון בארץ ישראל.

המשחק הטכנולוגי הוא משחק של מציאות רבודה (AR)  ומבוסס על סיפור שבירת המצור של נפוליאון. המשחק מתקיים  בגן החפיר, סמוך לרחוב ויצמן בכניסה לעכו העתיקה. (תחנו בחניון החפיר)

מדובר על משחק אינטראקטיבי, חדשני, צבעוני ומזמין, המשולב בחוויה טכנולוגית הכוללת  צילומי תלת מימד מרהיבים המעניקים תחושה כי אנחנו מצויים באותה תקופה היסטורית יחד עם הלוחמים בנפוליאון.


אנחנו שיחקנו במשחק דרך מכשיר הטלפון הפרטי שלנו. אך, למי שאין מכשיר יש אפשרות לקבל מכשיר בכניסה. המשחק, כאמור, עוסק בתקופת הכיבוש ושבירת המצור של נפוליאון והמטרה היא לנצח את נפוליאון. היינו צריכים למצוא את כל הרמזים שהשאיר שאטו ראנו, השליח שנפוליאון שלח לעכו, על מנת  לדרוש את כניעתה של העיר. המשחק מעורר לחיים את חומות עכו העתיקה והופך אותם למגרש משחקים דינמי ומרתק.

 במשחק מגלים גם את המערה הסודית של אל ג'אזאר שנחפרה בחשאי ושופצה בעת האחרונה. אנחנו היינו צריכים למצוא חפצים מסוימים ולעזור לדמויות האותנטיות מתקופת המצור על עכו במרדף מרתק בין העתיקות. הם עוזרים לפתור חידות ולשחזר את הסיפור ההיסטורי באמצעות טכנולוגיית המציאות הרבודה.

התוצאה היא חוויה מיוחדת ויוצאת דופן המשלבת את ההיסטוריה העשירה של עכו עם הטכנולוגיה המודרנית, ונהנינו ממנה מאד. נעמה בת ה-10 פתרה את החידות והובילה אותי לכיוונים הנכונים.

היה עלינו לכוון את מכשיר הטלפון לעבר החומה כדי לפגוש בדמויות צבעוניות שהשפיעו על מהלכי הקרב בהן: שר האוצר של עכו, אדמירל מהצי הבריטי, קצין התותחים הצרפתי, אויבו המושבע של נפוליאון ועוד דמויות מעניינות מאותה התקופה, איתן מנהלים דיאלוג, שיתוף פעולה ומשא ומתן בדרך להצלת העיר.  

המשחק פותח במשך שנתיים,  על ידי חברת   "מעבר למציאות" (MTR) - More than Reality בעבור החברה לפיתוח עכו העתיקה .

נמרוד ברגר ונפתלי שפיצר- יזמי המשחק : "במשחק 'הרפתקה בעכו' בחרנו לשלב בין העבר והעתיד, בין התרבות ההיסטורית של עכו לטכנולוגיה המודרנית של המציאות הרבודה. אנו מאמינים שכשמשלבים בין השניים, ניתן  ללמוד את ההיסטוריה  תוך כדי משחק וצבירת  חוויות מיוחדות ומרשימות ובכך להעניק פרספקטיבה חדשה, צעירה ורעננה על ההיסטוריה של העיר. אנחנו מכתיבים את ההיסטוריה ולא ההפך!"  

יובל פורת, מנכל החברה לפיתוח עכו העתיקה: "האטרקציה החדשה  "הרפתקה בעכו" מעשירה מאוד את חווית הביקור בעיר  והופכת אותה לאינטראקטיבית ומרתקת. המשחק החדש ממחיש את האסטרטגיה של החברה לפיתוח עכו העתיקה לפיתוח אטרקציות החדשות והחדשניות, גם ברמה הבינלאומית ומיועדות לילדים, מבוגרים ותיירים כאחד.

יובל פורת מנכ"ל החברה לפיתוח עכו העתיקה

המשחק נמשך כשעה ורבע ומחירו- 49 ₪ למשתתף.

מחיר משפחתי מיוחד למשפחה עד 5 נפשות- 199 ₪ 

קבוצה המונה בין חמישה לתשעה נפשות-  40 ש"ח למשתתף, מהמשתתף העשירי 35 ש"ח למשתתף.

לפרטים ולרכישת כרטיסים: החברה לפיתוח עכו העתיקה ונצרת בע"מ

טלפון לבירורים: 054-5935040

קישור לאתר הרשמי: לחצו כאן

לאחר שנהניתם וסיימתם את המשחק יש בעכו אטרקציות נוספות המתאימות לכל המשפחה והן מרתקות ומהנות.

תערוכת דה-וינצ'י באולמות האבירים- תערוכה חדשה בהפקה משותפת של יניב כהן פרודקשן והחברה לפיתוח עכו העתיקה, המציגה את יצירותיו של ליאונרדו דה וינצ'י וכוללת הפעלות והתנסויות באולמות האבירים. התערוכה מאפשרת לקהל לראות את העולם דרך עיניו של אחד הממציאים הגדולים בהיסטוריה – מדען, מתמטיקאי, מהנדס, ממציא, צייר, פסל ואדריכל, שהקדים את זמנו במאות שנים. בתערוכה יוצגו מכונות שנבנו בהשראת תוכניותיו ושרטוטיו של דה וינצ׳י, ציורים, שרטוטים, דגמים פיזיים נעים, הקרנות והפעלות. כל זאת באווירה אינטראקטיבית המתאימה לכל המשפחה.

כניסה לתערוכה בעלות נפרדת, ניתן לרכוש כרטיס משולב לתערוכה ולאתרים.
 

"מדריך קולי לילדים- להציל את חבצלת" הוא משחק אודיו אינטראקטיבי שלוקח משפחות עם ילדים למסע באולמות האבירים. הילדים לומדים על ההיסטוריה של אבירי המסדר ההוספיטלרי, הנזירים והתושבים המקומיים בעכו העתיקה, בזמן שהם מחפשים אחר רמזים, פותרים חידות, משחקים במשחקים ואף צוחקים במהלך החוויה. המדריך הקולי לילדים פותח על ידי יובל מלחי מפיק הפודקאסטים 'היסטוריה לילדים' בשיתוף החברה לפיתוח עכו העתיקה. בסיום המשחק, מוזמנים הילדים לצילום סלפי בביתן מימי הביניים. 

לפרטים ולרכישת כרטיסים: החברה לפיתוח עכו העתיקה ונצרת בע"מ

טלפון לבירורים: 054-5935040

קישור לאתר הרשמי: לחצו כאן

מחיר כניסה לכל האתרים  הנוספים 49 ₪ בלבד לאדם, ילד עד גיל 5 חינם. האתרים כוללים הדרכה קולית לילדים באולמות האבירים, מנהרת הטמפלרים, המרכז החדש למורשת יהודים ותערוכת דה וינצ'י.
 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה